Урок – це дзеркало загальної і педагогічної культури
вчителя, мірило його інтелектуального багатства,
показник його кругозору, ерудиції.
В. Сухомлинський
9 квітня 2021 року з метою підвищення методичного і практичного рівнів професійної компетентності для учителів біології, хімії, природознавства, екології, основ здоров’я громади було проведено онлайн-конференцію із теми «Сучасний урок: інноваційні підходи».
З вітальним словом до учасників онлайн-зустрічі звернулася керівник методичного об’єднання Наталія Пінчук, ознайомила присутніх із новітніми науково обґрунтованими відомостями з методики викладання природничих дисциплін, представивши сучасні способи «спілкування» учнів із таємницями природи. Також учителі отримали акмеологічні налаштування на успіх "Сім дієвих порад для успішного вчителя" від досвідченого учителя хімії та біології Жакун Марії Трохимівни (Залузький ОЗЗСО І-ІІІ ступенів). Вебінар мав форму відкритого діалогу: учителі отримували відповіді на поставленні питання, ділились власним досвідом.
Упродовж онлайн-зустрічі розглянуто питання:
- Структура, типи, характерні ознаки, дефініції сучасного уроку.
- Формування ключових та предметних компетентностей учнів на уроках природничих дисциплін шляхом упровадження інноваційних освітніх технологій.
- Сучасний учитель як провідник змін у контексті Концепції Нової української школи.
- Організація співпраці із здобувачами освіти за допомогою сервісів WordWall, Padlet та ін.
- Блог як засіб розвитку професійної компетентності вчителя.
- Нові методи і прийоми позитивної мотивації та активізації навчально-дослідницької діяльності учнів.
- Діти покоління Z та Альфа: які вони?
Наприкінці зустрічі вчителі отримали додаткові матеріали та посилання на інтернет-ресурси для ефективного впровадження у роботі. Під час підведення підсумків заходу його учасники були одностайними у тому, що такі методичні діалоги необхідні сучасним учителям, однак, виразили надію, що у найближчому майбутньому зможуть попрацювати і в очному режимі.
Спікерки конференції:
Жакун Марія Трохимівна, учитель хімії та біології Залузького ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
Чмуневич Надія Мусіївна, учитель хімії Бережківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Добринська Таїса Олексіївна, учитель біології Орв’яницького ЗЗСО І-ІІІ ступенів.
Модераторка заходу:
Наталія Пінчук, керівник територіального методичного об’єднання учителів біології, хімії, природознавства, екології, основ здоров’я відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Дубровицької міської ради, учитель біології і екології Дубровицького навчально-виховного комплексу «Ліцей-школа».